"Miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością". I List Jana 4:7-8

"Karuna (sanskryt i pali), czyli współczucie. Współczucie jest
oczywiście blisko związane z miłością. Mówi się, że miłość zmienia się we współczucie, kiedy jesteśmy skonfrontowani z cierpieniem kochanej osoby. Jeśli kogoś kochasz i nagle widzisz, jak cierpi, twoja miłość od razu przekształca się w przemożne współczucie. Według buddyzmu karuna, czyli współczucie, jest najbardziej duchowym ze wszystkich uczuć i jest to emocja, która szczególnie charakteryzuje wszystkich buddów i bodhisattwów.'

Przewodnik po buddyjskiej ścieżce, Sangharakszıta, Kraków 2013

Nasz zespół

Dorota Gomułkiewicz

Magister fizjoterapii, masażystka, wieloletnia nauczycielka jogi, instruktorka body&mind (pilates, bodyART, zdrowy kręgosłup), trenerka rozwoju osobistego (Life Coaching College Wrocław - ukończony w roku 2018).
Kursy masaży ajurwedyjskich ukończyłam w Akademii Masażu Karuna, Rytel oraz u Ritu Agarwal w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala. Warsztat terapii Marma ukończyłam w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala u Piuysha Mittala, gdzie aktualnie jestem w procesie edukacji na kursie zawodowym "Konsultantka i Terapeutka Ajurwedyjska".
Psychologię Ajurwedyjską ukończyłam w Agni-Ajurweda u Marii Nowak-Szabat.
Od 1996 roku jestem instruktorem jazdy konnej.Do roku 2021 nauczyciel jogi wg metody BKS Iyengara - stopnia Junior Intermediate I. Jogę wg przekazu BKS Iynegara praktykowałam od roku 2008. Wykorzystuję jogę jako praktyczne narzędzie praktyk mistyczno-ascetycznych. Od roku 2021 praktykuje codzienną medytację chrześcijańską. Na moich zajęciach przywracamy równowagę mięśniową - rozciągamy napięte mięśnie i wzmacniamy osłabione, uczymy się prawidłowego oddechu i relaksacji ciała.
Moją kolejną pasją jest masaż. Niedoceniony środek terapeutyczny i profilaktyczny. Masaż należy do najstarszej dziedziny wiedzy medycznej. Stosowany był już w Starożytności i stanowił naturalną metodę leczniczą. Obok prawidłowej diety, aktywności fizycznej stanowi istotny element nie tylko zdrowego stylu życia, ale i profilaktyki wielu chorób, dysfunkcji.
Pasjonują mnie wszystkie metody naturalne, które mogą pomoc w przywróceniu prawidłowej homeostazy w organizmie, a przez to zapobiec wielu chorobom lub wspomóc proces leczniczy chorób już istniejących. Obecnie rozwijam swoja wiedzę w zielarstwie ajurwedyjskim.


Natalia Dudek

Terapeuta Spa&Wellness o Specjalności Masaże Orientalne i Ajurwedyjskie, "Karuna" Akademia Masażu Rytel

"Od kiedy pamiętam interesował mnie i fascynował Wschód: kuchnia, filozofia, religia, medycyna i jej holistyczne podeście do zdrowia - traktowanie człowieka, jego ciała, umysłu i ducha - jako całości. Dlatego właśnie masaż, jako forma terapii ciała i ducha, szybko stał się moją pasją - a z tej pasji uczyniłam profesję. Wykonuję masaże ajurwedyjskie i orientalne, w tym masaż hawajski Lomi Lomi Nui, Balijski czy też masaże tajskie. Wciąż się rozwijam i podnoszę swoje kwalifikacje, zwłaszcza w dziedzinie ajurwedy."

Emilia Misiorek

Członek wspierający Stowarzyszenie NSAS klub Koński Dwór w Morzęcinie Wlk.

W 2021 roku ukończyłam kurs instruktora Pilates Mata I pod okiem Marty Wawszczyk we Wrocławiu.

W sierpniu 2023 w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych uzyskałam tytuł Medycznego Trenera Personalnego nr 4990/CKKS/2023. Tego samego roku w październiku ukończyłam certyfikowany kurs instruktorski organizowany przez Stowarzyszenie Slow Jogging Polska z zakresu metody slow jogging Profesora Hiroakiego Tanaki otrzymując 2 dan.

© 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Gabinet Terapii Naturalnych
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode Ciasteczka
Załóż darmową stronę internetową!