Masaż Marma twarzy

2023-08-11

Punkty Marma to specyficzne punkty na ciele człowieka, dokładnie 107 punktów. Miejsca te znajdują się na zbiegu żył, tętnic, ścięgien, kości i stawów. Struktury te pulsują i często pojawia się tam ból. W czasach zamierzchłych, w okresie wedyjskim, znajomość punktów marma była elementem sztuki walki. Wiedzę o punktach marma wykorzystywano na wojnie, w medycynie ajurwedyjskiej oraz w chirurgii ajurwedyjskiej. Stymulacja tych punktów podczas terapii lub autoterapii przywraca naturalna równowagę w ciele.

Terapia równoważny pracę dwóch układów nerwowych - współczulnego i przywspółczulnego, poprawia nasz dobrostan, odporność oraz wzmacnia nasze siły witalne. Uciski punktów marma stosowane są w masażach ajurwedyjskich, ale również mogą stanowić oddzielną terapię na konkretne dolegliwości.

Podczas masaży marma, wykorzystuję specjalny olej -  Mahanarayanatailam.

Mahanarayanatailam to klasyczny ajurwedyjski olejek do masażu o właściwościach relaksacyjnych. Jego nazwa mówi sama za siebie: "Maha" oznacza "wielki", a "narayana" oznacza "relaks". Znany jest również ze swoich właściwości  w przypadku dolegliwości stawowych, głównie choroby zwyrodnieniowej stawów. Mahanarayana Thailam uważany jest za najwyższej jakości olejek z czasów Maharajów z Indii. Ma działanie odżywcze, podnoszące na duchu i zalecany jest osobom żyjącym w nieustannym stresie. Jest to bogata, odżywcza mieszanka ziół.

Korzyści ze stosowanie tego olejku:

  • odblokowuje kanały energetyczne,
  • rewitalizuje główne organy,
  • redukuje stres,
  • oczyszcza z toksyn,
  • uspokaja umysł,
  • harmonizuje dosze w ciele,
  • wycisza negatywne emocje,
  • pobudza do samoleczenia.

W obrębie twarzy, głowy i szyi znajduje się bardzo duża ilość punktów marma. Podczas masażu  marma twarzy, punkty te są stymulowane a efekty tej pracy mają holistyczny wpływ na cały organizm.

Stymulując punkt Shankha Marma (na skroniach) wpływamy na oczy, zęby, uszy i mowę. Ponadto masaż tego punktu łagodzi stres emocjonalny i wycisza umysł, łagodzi ból brzucha i głowy.

Kolejnym przykładem niech będzie punkt Oshta Marma, który znajduje się pomiędzy górną wargą a nosem. Stymulacja tego punktu nie tylko poprawia pamięć, krążenie mózgowe oraz koncentrację ale pozytywnie wpływa na ogólne trawienie, łagodzi bóle głowy. Ponadto punkt ten stymulujemy w sytuacji utraty przytomności, omdlenia.

Podczas masażu Marma twarzy terapeuta opracowuje punkty Marma na szyi, twarzy, głowie i uszach.

Zapraszam.

Zarezerwuj termin via booksy.com


źródło: 

https://indyjskie-produkty.pl/

V. Lad, A. Durve 2014 "Marma Points"

© 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Gabinet Terapii Naturalnych
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode Ciasteczka
Załóż darmową stronę internetową!