Marma terapia - ścieżka wewnętrznej apteki

2023-07-31

Punkty Marma to specyficzne punkty na ciele człowieka, dokładnie 107.punktów. Miejsca te znajdują się na zbiegu żył, tętnic, ścięgien, kości i stawów.  Struktury te pulsują i często pojawia się tam ból.

W czasach zamierzchłych, w okresie wedyjskim, znajomość punktów marma była elementem sztuki walki. Wiedze o punktach marma wykorzystywano na wojnie, w medycynie ajurwedyjskiej oraz w chirurgii ajurwedyjskiej.

Stymulacja tych punktów podczas terapii lub autoterapii przywraca naturalna równowagę w ciele. Terapia  równoważny pracę dwóch układów nerwowych- współczulnego i przywspółczulnego, poprawia nasz dobrostan, odporność oraz wzmacnia nasze siły witalne.

Uciski punktów marma stosowane są w masażach ajurwedyjskich, ale również mogą stanowić oddzielna terapię na konkretne dolegliwości.  Praca z punktami marma odbywa się również podczas masaży marma, przy wykorzystaniu specjalnego oleju Mahanarayanatailam. Punkty marma również stymulowane są podczas konkretnych asan oraz podczas praktyki pratyahara.

Już od dziś możesz zapisać się na masaż marma w naszym gabinecie, serdecznie zapraszamy!


© 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Gabinet Terapii Naturalnych
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode Ciasteczka
Załóż darmową stronę internetową!